Intensywny kurs "Podstawy realizacji dźwięku"

Termin I 23 VII 2018-27 VII 2018
Termin II 6 VIII 2018-10 VIII 2018

Studio nagrań Psychosound (Wrocławska 28, Kraków)

Intensywny Kurs "Podstawy realizacji dźwięku", przeznaczony dla osób początkujących i chcących rozpocząć przygodę z audio. Kurs zaprojektowany został tak, aby w ramach zajęć uczestnicy w ciągu tygodnia zdobyli kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw realizacji dźwięku. Każdy z dwunastu bloków tematycznych (każdy ok. 3 godzin) składa się z wprowadzenia teoretycznego oraz części praktycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość konsultacji prac domowych oraz projektów wykonywanych samodzielnie, również po zakończeniu warsztatów.

Tematy:

- Elementy toru fonicznego
- Dźwięk cyfrowy (formaty, poziomy, mierniki)
- Podstawy pracy w DAW (Digital Audio Workstation)
- Mikrofony i preampy
- Techniki mikrofonowe I (wokal, pojedyncze instrumenty)
- Techniki mikrofonowe II (zestaw perkusyjny)
- Korekcja częstotliwości
- Procesory dynamiki
- Pogłos i efekty
- Słuchanie krytyczne
- Podstawy miksu
- Podstawy nagłośnienia

Partnerem warsztatów są producenci i dystrybutorzy sprzętu audio, którzy przygotowali specjalnie promocje dla uczestników.

Każdy z uczestników otrzyma materiały dydatktyczne oraz certyfikat ukończenia kursu.

Koszt

800 zł

Zapisy

Termin I do 30 VI 2018
Termin II do 14 VII 2018
kontakt@lhts.pl
tel. 660 411 948

Grupa warsztatowa liczy od 4 do 8 osób, część zajęć praktycznych odbywają się w podgrupach.
Warunkiem uruchomienia kursu w danym terminie jest deklaracja min. 4 osób.

Prowadzący

Magdalena Piotrowska
Inżynier masteringu i właścicielka studia Hear Candy Mastering. Współpracuje z artystami z całego świata m.in. Annalie Wilson (UK), SALK (PL), Stina Kjelstad (NO), Sonder (NO), KARI (PL), Gracjan Kalandyk (PL). W 2016 r. uzyskała doktorat na Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej. Od 2009 prowadzi zajęcia związane z realizacją dźwięku na AGH w Krakowie, PJWSTK w Warszawie, Politechnice Gdańskiej, AMA w Krakowie oraz w ramach Learn How To Sound. 

Szymon Piotrowski
Właściciel studia Psychosound. Jest aktywnym muzykiem, realizatorem dźwięku i producentem muzycznym. W 2014 zdybył Złotą Nagrodę w konkursie nagraniowym organizowanym przez Audio Engineering Society . Współpracował z artystami takimi jak BenReddik (NOR), Escape Pod (NOR), MagBalay (PL), Michał Wierba (PL), SFORZA/Jasionowska (PL), Plateau (PL), Terrordome (PL). Prowadził zajęcia za zakresu realizacji nagrań i produkcji muzycznej na AGH w Krakowie i PJWSTK w Warszawie.

Grzegorz Pyda
Realizator live, na codzień współpracujący z artystami takimi jak Bracia, Ray Wilson czy Renata Przemyk oraz z agencją Especto. Akurat, Maciek Balcar, Marta Bizoń, Detox, Martyna Jakubowicz, Łzy, Piotr Nalepa, Nie-Bo, Ocean, Plateau, Rusty Cage, Totentanz i wielu innych powierzyło mu brzmienie swoich koncertów. Jeśli aktualnie nie jest w trasie to można go spotkać w krakowskich Fortach Kleparz, krynickiej Pijalni Głównej, w studiu MuseLab, którego jest współtwórcą lub w Learn How To Sound, gdzie regularnie prowadzi zajęcia.