Podstawy realizacji dźwięku

Październik 2018 - Styczeń 2019

Studio nagrań Psychosound (Wrocławska 28, Kraków)

Semestralny kurs "Podstawy realizacji dźwięku", przeznaczony dla osób początkujących i chcących rozpocząć przygodę z audio. Kurs zaprojektowany został tak, aby ramach zajęć uczestnicy przez pół roku zdobyli kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw realizacji dźwięku, dlatego zachęcamy do udziału we wszystkich dwunastu spotkaniach. Każdy z bloków składa się z wprowadzenia teoretycznego oraz części praktycznej. Uczestnicy całego kursu będą mieli możliwość konsultacji prac domowych oraz projektów wykonywanych samodzielnie.

Kurs podzielony jest na 12 spotkań, które odbywają się cyklicznie co tydzień (godz. 18-21).

Tematy i terminy spotkań:

Tematy i terminy spotkań:
Elementy toru fonicznego
Podstawy pracy w DAW (Digital Audio Workstation)
Dźwięk cyfrowy (formaty, poziomy, mierniki)
Mikrofony i preampy
Techniki mikrofonowe I (wokal i pojedyncze instrumenty)
Techniki mikrofonowe II (zestaw perkusyjny)
Korekcja częstotliwości
Procesory dynamiki
Pogłos i efekty
Słuchanie krytyczne
Podstawy miksu
Podstawy nagłośnienia

Partnerem warsztatów są producenci i dystrybutorzy sprzętu audio, którzy przygotowali specjalnie promocje dla uczestników.

Każdy z uczestników otrzyma materiały dydatktyczne oraz certyfikat ukończenia kursu.

Koszt

800 zł - pakiet 12 spotkań
100 zł - spotkanie

Zapisy

Zapisy do 30 IX 2018.
kontakt@lhts.pl
tel. 660 411 948

Prowadzący

Magdalena Piotrowska
Inżynier masteringu i właścicielka studia Hear Candy Mastering. Współpracuje z artystami z całego świata m.in. Annalie Wilson (UK), SALK (PL), Stina Kjelstad (NO), Sonder (NO), KARI (PL), Gracjan Kalandyk (PL). W 2016 r. uzyskała doktorat na Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej. Od 2009 prowadzi zajęcia związane z realizacją dźwięku na AGH w Krakowie, PJWSTK w Warszawie, Politechnice Gdańskiej, AMA w Krakowie oraz w ramach Learn How To Sound. 

Szymon Piotrowski
Właściciel studia Psychosound. Jest aktywnym muzykiem, realizatorem dźwięku i producentem muzycznym. W 2014 zdybył Złotą Nagrodę w konkursie nagraniowym organizowanym przez Audio Engineering Society . Współpracował z artystami takimi jak BenReddik (NOR), Escape Pod (NOR), MagBalay (PL), Michał Wierba (PL), SFORZA/Jasionowska (PL), Plateau (PL), Terrordome (PL). Prowadził zajęcia za zakresu realizacji nagrań i produkcji muzycznej na AGH w Krakowie i PJWSTK w Warszawie.

Grzegorz Pyda
Realizator live, na codzień współpracujący z artystami takimi jak Bracia, Ray Wilson czy Renata Przemyk oraz z agencją Especto. Akurat, Maciek Balcar, Marta Bizoń, Detox, Martyna Jakubowicz, Łzy, Piotr Nalepa, Nie-Bo, Ocean, Plateau, Rusty Cage, Totentanz i wielu innych powierzyło mu brzmienie swoich koncertów. Jeśli aktualnie nie jest w trasie to można go spotkać w krakowskich Fortach Kleparz, krynickiej Pijalni Głównej, w studiu MuseLab, którego jest współtwórcą lub w Learn How To Sound, gdzie regularnie prowadzi zajęcia.