Podstawy realizacji dźwięku

marzec - czerwiec 2019

Studio nagrań Psychosound (Wrocławska 28, Kraków)

Semestralny kurs "Podstawy realizacji dźwięku", przeznaczony dla osób początkujących i chcących rozpocząć przygodę z audio. Kurs zaprojektowany został tak, aby ramach zajęć uczestnicy przez pół roku zdobyli kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw realizacji dźwięku, dlatego zachęcamy do udziału we wszystkich dwunastu spotkaniach. Każdy z bloków składa się z wprowadzenia teoretycznego oraz części praktycznej. Uczestnicy całego kursu będą mieli możliwość konsultacji prac domowych oraz projektów wykonywanych samodzielnie.

Kurs podzielony jest na 12 spotkań, które odbywają się w każdy poniedziałek (godz. 15:30-18:30 lub 18:30-21:30).

Tematy i terminy spotkań:

Tematy i terminy spotkań:
Elementy toru fonicznego
Podstawy pracy w DAW (Digital Audio Workstation)
Dźwięk cyfrowy (formaty, poziomy, mierniki)
Mikrofony i preampy
Techniki mikrofonowe I (wokal i pojedyncze instrumenty)
Techniki mikrofonowe II (zestaw perkusyjny)
Korekcja częstotliwości
Procesory dynamiki
Pogłos i efekty
Słuchanie krytyczne
Podstawy miksu
Podstawy nagłośnienia

Partnerem warsztatów są producenci i dystrybutorzy sprzętu audio, którzy przygotowali specjalnie promocje dla uczestników.

Każdy z uczestników otrzyma materiały dydatktyczne oraz certyfikat ukończenia kursu.

Koszt

900 zł - pakiet 12 spotkań
100 zł - spotkanie

Zapisy

Zapisy do 28 lutego 2018.
kontakt@lhts.pl
tel. 660 411 948

Prowadzący

Magdalena Piotrowska
Inżynier masteringu i właścicielka studia Hear Candy Mastering. Współpracuje z artystami z całego świata m.in. Annalie Wilson (UK), SALK (PL), Stina Kjelstad (NO), Sonder (NO), KARI (PL), Gracjan Kalandyk (PL). W 2016 r. uzyskała doktorat na Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej. Od 2009 prowadzi zajęcia związane z realizacją dźwięku na AGH w Krakowie, PJWSTK w Warszawie, Politechnice Gdańskiej, AMA w Krakowie oraz w ramach Learn How To Sound. 

Szymon Piotrowski
Właściciel studia Psychosound. Jest aktywnym muzykiem, realizatorem dźwięku i producentem muzycznym. W 2014 zdybył Złotą Nagrodę w konkursie nagraniowym organizowanym przez Audio Engineering Society . Współpracował z artystami takimi jak BenReddik (NOR), Escape Pod (NOR), MagBalay (PL), Michał Wierba (PL), SFORZA/Jasionowska (PL), Plateau (PL), Terrordome (PL). Prowadził zajęcia za zakresu realizacji nagrań i produkcji muzycznej na AGH w Krakowie i PJWSTK w Warszawie.

Grzegorz Pyda
Realizator live, na codzień współpracujący z artystami takimi jak Bracia, Ray Wilson czy Renata Przemyk oraz z agencją Especto. Akurat, Maciek Balcar, Marta Bizoń, Detox, Martyna Jakubowicz, Łzy, Piotr Nalepa, Nie-Bo, Ocean, Plateau, Rusty Cage, Totentanz i wielu innych powierzyło mu brzmienie swoich koncertów. Jeśli aktualnie nie jest w trasie to można go spotkać w krakowskich Fortach Kleparz, krynickiej Pijalni Głównej, w studiu MuseLab, którego jest współtwórcą lub w Learn How To Sound, gdzie regularnie prowadzi zajęcia.